Cofnij

Zaproszenie na spektakl „Chopin Musical”

Zaproszenie na spektakl „Chopin Musical”
Instytut Muzyki Akademii Pomorskiej zaprasza na ostatni w tym roku spektakl – musical o Fryderyku Chopinie, który odbędzie się w 21 listopada 2013 r. o godz. 19:00 w Teatrze Rondo. Widzowie zobaczą jednego z najsłynniejszych muzyków wszech czasów oczami d

Światło i dźwięk, premierowe piosenki, muzyka instrumentalna i taniec, historyczne kostiumy, rodzina i przyjaciele Chopina, a w tym współczesne młode pokolenie – to wszystko wydarzy się w spektaklu.

 

Libretto jest bardzo rzetelne pod względem faktograficznym, więc przy okazji pozwala widzom złamać wiele obiegowych stereotypów na temat naszego genialnego kompozytora i zobaczyć go w zupełnie nowym, nieoczekiwanym świetle. Wychodzi też na jaw wiele mniej znanych historii, na przykład kwestia pozamuzycznych zdolności Chopina, których miał tyle, że – jak się okazuje – wcale nie musiał zostać muzykiem…

Spektakl oczywiście nie może się obejść bez muzyki mistrza, jednak w niecodziennych aranżacjach. Są też piosenki o nim – na scenie mamy solistów, chór i zespół instrumentalny. Jest i taniec, zarówno choreografie do kompozycji Chopina, jak odniesienie się do muzyki ludowej, którą się tak inspirował, a nawet rap jemu dedykowany przez dzisiejszą młodzież.

Spektakl powstał na kanwie musicalu „Koncert życia Fryderyka Chopina” z librettem Arlety Niciewicz.

Wystąpią w nim studenci Instytutu Muzyki, którzy pracowali pod okiem pedagogów Instytutu i konsultantów teatralnych zarówno nad rolami aktorskimi i muzycznymi, jak też nad muzyką do piosenek i aranżacjami wybranych utworów mistrza.

Gościnnie wystąpią bardzo młodzi wykonawcy (scena z dzieciństwa Chopina), jak również uczennice rytmiki PSM II stopnia w Słupsku przygotowane przez Katarzynę Wyporską-Wawrzczak oraz beatboxer Krystian Ławicki.

Premiera spektaklu odbyła się w rocznicę śmierci kompozytora 17 X 2013 w teatrze Rondo w Słupsku.

Bilety na ostatni w tym roku spektakl (cena: 20 zł normalny, 15 zł ulgowy) można zamawiać w Instytucie Muzyki tel. 598427168 instytut@muzyki.interia.pl .