Cofnij

Wernisaż wystawy „Podpatrujemy”

Wernisaż wystawy „Podpatrujemy”
Kilkunastoletni uczestnicy zajęć fotograficznych zapraszają na plenerowy wernisaż wystawy „Podpatrujemy”, który odbędzie się 21 listopada 2013 roku o godz: 14.00 na deptaku przy ul. Wojska Polskiego w Słupsku (na wysokości wejścia do Pracowni Ceramicznej

Od września do listopada 2013 roku młodzież od 13. roku życia brała udział w zajęciach fotograficznych w Ośrodku Teatralnym RONDO.

W ramach zajęć odbyły się wykłady, plenery na ulicach Słupska, zajęcia w pracowni fotograficznej prowadzone przez instruktor fotografii Jadwigę Girsa-Zimną. Uczestnicy zapoznali się z budową i obsługą aparatu cyfrowego, nabyli umiejętność praktycznego wykorzystania technik fotograficznych oraz zgłębili tajniki programu Adobe Photoshop. Wystawa fotograficzna prezentowana na ulicach Słupska jest podsumowaniem pracy uczestników warsztatów. Pozostanie do 18 grudnia 2013 roku.

Podstawowym celem zajęć była pomoc w uświadomieniu młodzieży, że czasem to, co zwykłe, codzienne, może być dziełem sztuki. Spotkania dały szansę na rozwinięcie zainteresowań, umiejętności i zbudowania relacji z rówieśników. Warsztaty skierowane były do osób zamieszkałych przy ulicach Wojska Polskiego, Kołłątaja, Wileńskiej, Żeromskiego, Mickiewicza, Reymonta, Wyspiańskiego, Solskiego, Krasińskiego, Staszica, Niedziałkowskiego, Konopnickiej, Starzyńskiego, Tuwima, Wolności, Kopernika, Sienkiewicza, Deotymy, Anny Łajming.

Zajęcia fotograficzne były realizowane w ramach projektu pn: „Rewitalizacja Traktu Książęcego w Słupsku w obrębie I obszaru problemowego Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Słupska na lata 2009-2015” finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.