Cofnij

Dołącz do Lokalnej Organizacji Turystycznej

Dołącz do Lokalnej Organizacji Turystycznej
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.<startjezykull><startjezykull>

Jesteśmy stowarzyszeniem, które działa od 2004 roku. Obecnie nasze stowarzyszenie liczy ponad 170 członków m.in. Gminę Miasto Ustka, Gminę Wiejską Ustka, przedstawicieli branży turystycznej i towarzyszącej.
Członkostwo w LOT wiąże się z wieloma korzyściami, poniżej przedstawiam te najważniejsze.

        Najważniejszą korzyścią z przynależności do stowarzyszenia dla każdego Członka Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ustka i Ziemia Słupska” jest realny wpływ na decyzje podejmowane przez stowarzyszenie poprzez uczestnictwo w Walnych Zebraniach Członków oraz pracach Zarządu i biura. Podejmowane w ten sposób decyzje mają z kolei przełożenie na działania władz lokalnych.

Pozostałe korzyści:

·         Informacja na stronach internetowych, aktywność w Internecie:

LOT prowadzi cztery strony internetowe : www.lot.ustka.pl, www.turystycznybaltyk.pl, oraz www.turystycznyslupsk.pl i www.regionslupski.pl - wszyscy członkowie LOT, w ramach składki członkowskiej, otrzymują wpisy reklamowe na ww. stronach.

- główną stroną organizacji jest strona www.lot.ustka.pl, którą rocznie odwiedza ponad 100 tys. osób (315 tys. odsłon). Strona zajmuje czołowe pozycje w wyszukiwarkach dla optymalnie wybranych słów kluczowych jak np. ustka, noclegi ustka, ustka noclegi czy atrakcje ustka. Strona ta posiada wiele przekierowań - większość gmin powiatu oraz cała zakładka „Turystyka” na stronie www.ustka.pl przekierowują na stronę LOT-u. Co więcej, strona LOT-u umożliwia rezerwację noclegów online.

- strona www.turystycznybaltyk.pl, która została uruchomiona w 2013 roku, jest dedykowana gminie wiejskiej Ustka i gminie Smołdzino. Na stronie znajdują się szczegółowe informacje na temat atrakcji turystycznych gmin. Strona posiada wiele interesujących funkcji i zakładek takich jak galerie zdjęć, flipbooki, sklep internetowy, moduł noclegi online i inne.

- www.turystycznyslupsk.pl – strona dedykowana Słupskowi i Członkom LOT z obszaru Słupska (strona zostanie ukończona w 2014 roku).

  -www.regionslupski.pl strona zawiera głównie informacje krajoznawcze na temat regionu słupskiego.

·         Prezentacja oferty w Informacji Turystycznej:

Każdy Członek LOT może prezentować swoja ofertę w punktach Informacji Turystycznej w Ustce (przy ul. Marynarki Polskiej 87 oraz na Promenadzie Nadmorskiej). Dodatkowo LOT prowadzi rozmowy z Gminą Wiejską Ustka na temat kierowania przez stowarzyszenie informacją turystyczną w Rowach.

·         Standaryzacja kwater, pomoc w znalezieniu noclegu:

Obecność przedsiębiorców w LOT to gwarancja jakości dla turystów odwiedzających nasz region. Każdy kwaterodawca należący do LOT musi poddać się standaryzacji i ocenie członkom komisji standaryzacyjnej.

·         Wydawnictwa:

LOT co roku opracowuje i wydaje wiele publikacji w celu promocji regionu i Członków stowarzyszenia.

-publikacje wydane przez LOT w 2012 roku:

- Album "Ustka"- jest to pierwsze albumowe opracowanie o współczesnej Ustce - nakład 1000 szt.

- Mapa Ustki- zaktualizowana i opracowana przez LOT, dodatkowo opatrzona opisem i mapą najbliższej okolicy Ustki - nakład 10 tys. szt.

- Mapa "Ziemia Słupska"- zaktualizowana i opracowana przez LOT, na rewersie opisano 30 najważniejszych atrakcji Ziemi Słupskiej - nakład 10 tys. szt.

- Przewodnik "Pozytywnie i aktywnie po Ziemi Słupskiej"- wydawnictwo przygotowane i opracowane przez LOT głównie pod kątem targów turystycznych nakład 15 tys. szt.

- Miniprzewodnik Ustka- wznowienie z roku 2011 - nakład 500 szt.

- Przewodnik kulinarny po Ziemi Słupskiej - wydany ze środków Partnerstwa Dorzecze Słupi - nakład 2500 szt.

- Przewodnik Szlakiem Legendy Usteckiej Syrenki - nakład 2000 szt.

- Miniprzewodnik Słupsk – nakład 1000 szt.

  -publikacje wydane w 2013 roku:

- Mapa rowerowa okolic Ustki- ze szczególnym uwzględnieniem Szlaku Zwiniętych Torów Ustka- Rowy oraz Drogi św. Jakuba – nakład 1000 szt. (wersja polsko-niemiecka)

- Przewodnik Ustka- 100 stronnicowa publikacja szczegółowo opisująca Ustkę (zawierająca informacje praktyczne, bazę noclegową LOT, historię miasta, wersja polsko- niemiecka)

- Przewodnik dedykowany Gminie Wiejskiej Ustka i Gminie Smołdzino- nakład 1000 szt. (opisujący głównie Rowy, Poddąbie, Dębinę, Smołdzino i Czołpino, wersja polsko-niemiecka)

  We wszystkich naszych wydawnictwach prezentowana jest oferta naszych Członków.

·         Karta Turysty- karta zniżkowa działająca na terenie Dwumiasta i regionu słupskiego, promująca atrakcje Ustki i Ziemi Słupskiej. Karta została wydana w 2012 roku i odniosła spory sukces. LOT planuje w 2014 roku wydać ponownie kartę turysty (tym razem zintegrowaną z opłatą uzdrowiskową), ze zniżkami oferowanymi przez członków stowarzyszenia (udział w projekcie dla członków LOT bezpłatny).

·         Targi Turystyczne, stoiska okolicznościowe:

LOT co roku uczestniczy w imprezach targowych wraz z Urzędem Miasta Ustka, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Ustce i innymi stowarzyszeniami. Ponadto organizuje stoiska okolicznościowe np. podczas festynów, rocznic czy obchodów i świąt. Na wszystkich tych stoiskach Członkowie LOT mogą prezentować swoje materiały. W 2013 roku planowany jest wyjazd na targi turystyczne TOUR SALON w Poznaniu.

·         Promocja poprzez portal pomorskie.travel:

LOT jest redaktorem lokalnym portalu pomorskie.travel, dzięki czemu oferta Członków LOT może pojawić się na stronie pomorskie.travel oraz w 245 infomatach na terenie województwa pomorskiego.

·         Aktualne informacje i szkolenia:

Będąc Członkiem LOT otrzymują Państwo bieżące informacje na temat wydarzeń w regionie, spotkań i inicjatyw. Co roku LOT stara się organizować szkolenia dla swoich członków (w 2013r. złożono wniosek o dofinansowanie szkoleń z zakresu marketingu, brandingu i promocji miejsc).

·         Opłaty

    Składki członkowskie zaczynają się już od 50zł rocznie i są uzależnione od rodzaju prowadzonej działalności i skali przedsiębiorstwa. Wykaz składek członkowskich:

WPISOWE (W TYM: USŁUGA FOTOGRAFICZNA, TABLICA REKOMENDUJĄCA ORAZ CERTYFIKAT)- 200 ZŁ

BAZA NOCLEGOWA:
DO 10 MIEJSC NOCLEGOWYCH- 100zł
10-30 MIEJSC NOCLEGOWYCH- 150zł
30-50 MIEJSC NOCLEGOWYCH- 200zł
50-100 MIEJSC NOCLEGOWYCH- 250zł
POWYŻEJ 100 MIEJSC NOCLEGOWYCH- 300zł

BAZA GASTRONOMICZNA:
DO 10 MIEJSC GASTRONOMICZNYCH- 100zł
10-30 MIEJSC GASTRONOMICZNYCH- 150zł
POWYZEJ 30 MIEJSC GASTRONOMICZNYCH- 200zł

STOWARZYSZENIA- 200zł
STOWARZYSZENIE NIE PROWADZĄCE DZIAŁALNOŚCI GOSP.- 50zł
SKANSENY, MUZEA, TEATRY, PARKI- 200zł
ORGANIZATORZY AKTYWNEGO WYPOCZYNKU, STADNINY KONI, WYPOŻYCZALNIE SPRZĘTU, FITNESS KLUBY, SOLARIA- 200zł
PRZEWODNICY, ITP.- 100zł
OSOBY FIZYCZNE- 100zł
SAMORZĄDY LUB PODMIOTY JE REPREZENTUJĄCE –
DO 10 000 MIESZKAŃCÓW- 1zł OD MIESZKAŃCA GMINY
SAMORZĄDY LUB PODMIOTY JE REPREZENTUJĄCE –
OD 10 000 DO 20 000 MIESZKAŃCÓW- 20 000 zł
SAMORZĄDY LUB PODMIOTY JE REPREZENTUJĄCE –
POWYŻEJ 20 000 MIESZKAŃCÓW- 35 000 zł
STAROSTWO POWIATOWE- 0,10zł OD MIESZKAŃCA

 

Jak do nas dołączyć?

Członkiem LOT mogą być osoby fizyczne i osoby prawne, w szczególności przedsiębiorcy z branży turystycznej i towarzyszącej, jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacje zrzeszające przedsiębiorców z dziedziny turystyki oraz stowarzyszenia działające w tej dziedzinie.

Aby dołączyć do nas skontaktuj się z naszym biurem:

Lokalna Organizacja Turystyczna „Ustka i Ziemia Słupska”
ul. Marynarki Polskiej 71
76-270 Ustka

biuro@lot.ustka.pl

tel. 59 814 71 70, 509 668 031